ČeskyEnglish
wudy-IK.jpg

pá 14.6. | 19.00 | POESION II.

Druhý večer nového projektu věnovaného poezii v Lodžii. 
Své básně přednesou autoři Robert Wudy, písničkářka Bára Zmeková a doplní je Tomáš Roztočil, bývalý kavárník Café Loggie.
 
Tomáš Roztočil
Civilizace se blíží svému konci, a tak před ní utíká do lesů, hor a vnitrobloků, kde vysedává na pohodlných místech a zapisuje si krátké postřehy o smysluplném uspořádání všedností, které interpretuje jako tajný jazyk či návod k potměšilému rituálu. Člen uměleckého spolku Psychedelikatesy, překladatel a milovník pohledů z kopců do rovin.
 
Bára Zmeková
Bára Zmeková má na poezii přísný metr a tím je hudba. Jen výjimečné situace Báru přimějí své básně nezpívat, ale číst. A kde jinde by se tak mělo stát než na Poesionu v Jičínské lodžii! Zazní básně, které se doposud nestaly písněmi a těšit se prý můžete také na některé Bářiny překlady hindské poezie. V druhé části večera proběhne její dvojkoncert s japonským duem Mikkamangetsu.
 
Robert Wudy
Vydal básnickou sbírku Nové pověsti (Nakladatelství Pavel Mervart, 2018). Kromě poezie se věnuje též tvorbě bajek. Pravidelně publikuje v literárním obtýdeníku Tvar, příležitostně i v dalších periodicích. Z otcovy strany má německé, ruské a irské předky, jeho praděd z matčiny strany byl Karel Bohumil Hájek – první ředitel pražského Městského sirotčince. V současnosti pracuje v Knihovně na Vinohradech. Žije v Praze.
Tabulky