ČeskyEnglish
BARA-IK3.jpg

pá 14. 6. | 20.00 | BÁRA ZMEKOVÁ & MIKKAMANGETSU (JAP)

Bára Zmeková, písničkářka a pianistka, jejíž hudba se pohybuje na pomezí žánrů jazzu, folku, klasické hudby a místy jemné elektroniky, se poprvé na české hudební scéně objevila v roce 2013 po vydání svého debutového alba Ještě kousek. Od té doby koncertně navštěvuje kluby a festivaly po celé České republice (Colours of Ostrava, MišMaš party, United Islands aj.) i v zahraničí (Ljubljana, Melbourne, Budapešť, festival Banát aj.) a aktivně se podílí na české alternativní hudební scéně. (Její hudba se objevila na několika výrazných kompilacích: Hommage BULISOVI, Superhrdinky, Kittchen - Akt). Vedle své písničkářské tvorby se věnuje také hudbě k divadlu (Love, Blood and Rhetoric, Pomezí) a je členem ostravsko-pražského projektu FORMA, v němž se autorsky podílela na vzinku živých soudtracků k filmům Metropolis, Erotikon nebo Sunrise.

V březnu tohoto roku vydala své druhé album s názvem LUNAVES, jehož úvodní skladba Svatojánská se držela po sedm týdnů na prvních dvou místech hitparády Radia 1 a které doposud sklízí velmi pozitivní reakce posluchačů i odborné veřejnosti.
http://www.barazmekova.cz/ 

S Mayu se Bára setkala po té, co si Mayu nechala poslat tři CD Ještě kousek do Japonska. Když Mayu s Kimiyem později přijeli do Prahy, bylo jasné, že se tito tři musí potkat. Skončilo to dlouhým hraním ve sklepení jedné pražské vinárny. Netají se vzájemným obdivem ke své hudební tvorbě a proto bylo nanejvýš jasné, že při nejbližší možné příležitosti se všichni tři setkají nejen u vína, ale také na jednom pódiu.

 

3日満月 / mikkamangetsu / "three days full moon"

Duo písničkářky Mayu a houslisty Kimiya, které k nám přijíždí z Matsumota v Japonsku, bylo založeno v roce 2011. Jejich první koncert proběhl v Praze. Mayu Gonto (akordeon/piano/zpěv) vystudovala klasickou hudbu na univerzitě v Tokiu a Kimiya Sato (housle/perkuse/zpěv) je písničkář a aranžér, jehož specialitou je technika alikvótního zpěvu.

Ve svém projektu Mikkamangetsu (“tři dny v úplňku”) tvoří tzv. “hudbu kruhu”, což je možné chápat jako hudbu klidu, velkorysosti a míru. Věnují se také hudbě k divadelním a tanečním představením, práci s videem a filmem a organizují workshopy hudebního cirkusu pro děti. Mimo jiné jsou zakládajícími členy uskupení Hyogen, se kterým koncertně navštívili Prahu, Londýn, Berlín nebo Paříž.

https://soundcloud.com/user-364499634

 

vstupné: 150 Kč

Tabulky