ČeskyEnglish
huso0.jpg

so 10. 6. | 19.00 | H U S O F E S T - 10 LET

"Nejde zabít co nežije"
Oslava první dekády hudebně-zábavního dua.
www.huso.cz

mezinárodní hit: https://www.youtube.com/watch?v=Pxj2uPgEGGI

trailer na dokument o cestě HUSO do Francie: https://www.youtube.com/watch?v=j_nWTs93-IU


"Přátelé, tak jsme se teda slavnostně rozhodli, že oslavíme deset let na scéně i pod ní. Když tak sumírujeme, co všechno máme za sebou, není toho málo. Hráli jsme v hospodách i koncertních sálech, pro šest i pro šestset lidí, hráli jsme v trolejbuse, v kamionu, na lodi, pod kobercem, na věži, ve sklepě i na půdě, hráli jsme ve Francii, v Irsku i v Americe... Hráli jsme svatby, křtiny, narozeniny, rozvody, festivaly, pochody i áftrpárty... Prostě už nám toho do sbírky moc nechybí. Ale jedna zásadní věc tu přeci jen je. My totiž nikdy nehráli pohřeb. Trápí nás to už dlouho a ač se snažíme, co to jde, nikdo z vás kvůli nám nechce umřít a udělat nám tu radost, abychom si mohli zatančit na jeho hrobečku s pěknou častuškou na rtech. A tak, protože jsme chlapci činorodí, nezbývá nám nic jiného, než si ten pohřeb vystrojit sami, ať to máme v těch prvních deseti letech tak nějak zkompletováno. Na co se tedy můžete těšit?

Smuteční shromáždění se začne scházet v sedm hodin před Valdštejnskou lodžií. Zahraje Pohřební bratrstvo Jefraima Kadiše (jak jinak, že, ti, co stáli na začátku, přeci nesmí chybět ani na konci). K dispozici bude Kniha vzpomínek, kam si můžete v hlubokém žalu ulevit a připsat pěkné upamatování na dva rozverné chlapce, rozdávající svou hudbou vždy jen radost a smích... Budou rakvičky, věnečky... V osm začne v útrobách lodžie samotný obřad, proložený vzpomínkovými videomedailonky z našich cest. Nechceme prozrazovat všechna překvapení, která vás v průběhu večera čekají, takže zmíníme už jen to, že vrcholem jistě bude slavnostní odhalení sousoší umělců, které bude ve Valdštejnské lodžii umístěno na věčné časy, aby připomínalo ono slavné desetileté jubileum. A nebojte se, Jirka Vydra tam bude taky...

Co dodat? Snad jen to, že uvítáme, když v rámci dokreslení atmosféry dorazíte v černém a se silnou vrstvou makeupu, kterou budete zakrývat oči, zarudlé od pláče. A koukejte přinýst věnec, protože nejsme žádný nýmandi!"

Tabulky