ČeskyEnglish
morkus-ik.jpg

pá 14.10. | 20.00 | Luca Francioso & Adam Morkus

Dva kytaroví mágové z dvou zemí ale se společným hudebním jazykem.

Luca Francioso (1976, Reggio Calabria) je italský kytarista, skladatel a spisovatel. Nejprve studoval klasickou kytaru u Giuseppe Alatiho, poté se postupně přeorientoval více směrem k akustické kytaře s kovovými strunami a začal vyvíjet a zdokonalovat svůj styl, kterým hraje dodnes. Vystupoval na sólových koncertech a kytarových festivalech prakticky po celé Evropě a několikrát ve Spojených státech.
Luca Francioso napsal a nahrál přes 40 alb, DVD, učebnic či několik desítek výukových videí. Věnuje se také psaní novel a románů. Žije nedaleko Padovy v severní Itálii.

Adam Morkus je český kytarista, který si v průběhu let vytvořil vlastní nezaměnitelný styl hry na akustickou kytaru, jenž vznikl kombinací standardních technik s nekonvenčními postupy jako údery či škrábání na tělo kytary, její kladení na klín strunami vzhůru (laptapping) či využití velkého množství alikvótních tónů. Jeho repertoár obsahuje kromě vlastních kompozic také skladby známých interpretů jako The Beatles či Fine Young Cannibals.
Aktivně se věnuje pouličnímu vystupování po celé Evropě – kromě Prahy hrál například v ulicích Florencie, Lucernu, Ženevy či Cannes.

Lucu Francioso a Adama Morkuse svedla dohromady spolupráce na Lucově posledním albu nazvaném "Towards the Other", jež obsahuje dvanáct kytarových duetů, které vznikly z Lucových skladeb nabídnutých kytaristům z celého světa včetně Adama Morkuse. Jejich společná skladba se jmenuje "The Broken Windows Theory" (teorie o zločinnosti podle G. Kellinga a J. Wilsona). Na album jako další přispěli hvězdy světové akustické kytary jako Maneli Jamal, Trevor Gordon Hall či Vicky Genfan.


adammorkus.bandcamp.com
facebook.com/adammorkusofficial

Video:
Studio 2013: https://youtu.be/YLKab0O_uRw
Spolupráce s Lucou Francioso: https://youtu.be/4FgYw8JtL4w

Tabulky