ČeskyEnglish
lasse-ik2.jpg

st 29. 6. | 20.00 | LASSE MATTHIESSEN and the band (Dánsko)

Dánský písničkář se svojí kapelou, spojující přímočarost, nadčasovost a upřímnost Amerikou ovlivněného folku a indie, s delikátností, trpělivostí a krásou současné Skandinávské hudby.
videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=yzIkxiwGh_c
web: www.lassematthiessen.com
facebook: www.facebook.com/lassematthiessen

Dánský zpěvák a písničkář žijící střídavě v Berlíně a v Kodani.

Hudební tvorba Lasse Matthiessena v sobě spojuje přímočarost, nadčasovost a upřímnost Amerikou ovlivněného folku a indie, s delikátností, trpělivostí a krásou současné Skandinávské hudby.

Dynamický hlas Lasse Matthiessena, který se ladně pohybuje mezi intimitou a nezkrotnou silou, doplněný laskavou moudrostí a hlubokou až temnou krásou jeho textů, činí Lasseho jak s kapelou, tak bez ní, unikátní osobností současné nezávislé hudební sféry.

V Německu Lasse Matthiessen již zdaleka není neznámým jménem.
Dán, který se narodil a vyrůstal v Kodani, žijící v současné době v Berlíně, ne jen že svými koncerty v Německé celostátní televizi, kanálu ZDF, či vystupováním jako předskokan před Annou Calvi a dalšími velkými německými jmény jako jsou např. Clueso či Ingo Pohlmann přesvědčil a nadchnul publikum v celém Německu a Rakousku, ale také získal vynikající koncertní recenze a vynikající recenze alb od jedněch z největších německých médií jaké jsou Stern.de, Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit and Süddeutsche Zeitung. ap.Poslední album Lasse Matthiessena bylo velmi pozitivně přijato v Německu a prezentováno v MTV, Stern.de (album týdne) a VIVA.
Lasse Matthiessen se narodil a byl vychován v Kodani, v Dánsku, kde mu jazzový klavír jeho otce zněl v uších.. Hudba jej vždy doprovázela. Zavedla jej do nesčetného množství ulic a pódií po celém světě. Roky hledání jej ne jen propojily s mnohými hudebníky, ale také jej propojily s jeho vlastní tvorbou.

Lasse Matthiessen vydal 4 alba, koncertoval na turné v Německu, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norku a Dánsku. Vystupuje sólově, ale také společně s čtyřčlennou kapelou, která se skládá ze dvou kytar, kontrabasu, bicích a vokálů.
Tabulky