ČeskyEnglish
Fragile-ik.jpg

ne 22. 2. | 18.00 | FRAGILE - Divadlo KREPSKO (Fin/CZ) -VYPRODÁNO!

„Když se zadíváte na jemně tvarované sklo, napadnou vás dvě myšlenky: jak je překrásné a jak lehce se může rozbít…“ Tennessee Williams 

Ojedinělé uvedení poetického výtvarného představení beze slov legendárního finsko-českého souboru na motivy Skleněného zvěřince T. Williamse.
Lodžie je jedním z mála míst v Čechách, kde se tito divadelníci z Finska rozhodli své představení zahrát.
Možná to bude i poslední možnost Fragile vidět.
Nenechte si ujít příběh Laury a jejího křehkého světa…

Fragile je vizuálním pohledem na zvláštní svět Laury, postavy ze hry Skleněný zvěřinec od Tennessee Williamse. Laura nás v naprostém tichu uvádí do intimního, křehkého prostředí, v němž se sebemenší pohyb stává astronomickou událostí. Skrze nezvykle soustředěnou hru se propadáme hlouběji do mlčenlivé, avšak radostné samoty. Fragile je nonverbálním divadlem, ve kterém je divadelní prostor chápán jako spoluhráč. Pomocí jemné práce světel a až obsedantního lpění na detailních gestech se společně s hrdinkou rozpadáme na střepy, ze kterých je potom třeba se znovu složit. Představení je druhou částí trilogie Darinky Giljanovic Tři proměny.
http://www.krepsko.com/


"V životě je určitě pár věcí, které ve vás nechají nesmazatelnou stopu. Ať je to dojemná píseň, silný film a nebo nezapomenutelné představení. V mém případě se tak stalo, když jsem poprvé uviděl Fragile divadla KREPSKO, které navždy ovlivnilo mé vidění světa a estetiku divadla. Je až neuvěřitelné, že téměř po 10ti letech máme možnost toto křehké představení finsko-českého souboru uvést v neděli 22. února v Jičíně ve Valdštejnské lodžii."
J.V.

Vstupné: 150,-/120,-
PŘEDSTAVENÍ JE BOHUŽEL VYPRODÁNO!
info@valdstejnskalodzie.cz

Představení bude uvedeno díky podpoře českého kulturního networku NOVÁ SÍŤ.
http://www.novasit.cz/cs/
Tabulky