ČeskyEnglish
plakat-MASOPUST14-ik.jpg

ne 2. 3. | JIČÍNSKÝ MASOPUST 2014

Fantaskní masopustní slavnost, která letos poprvé proběhne v areálu Valdštejnské lodžie, bude inspirována některými motivy staročeských masopustů. Program bude zaměřen na divákovu fantazii a hravost, se kterou mu bude předkládaná rozmanitá podoba hostin, pokrmů a pamlsků. Ty budou zakomponovány do interaktivních atrakcí, her a divadelních performancí. Na návštěvníky budou čekat hodovní komnaty, kouzelné bytosti a hravé „žrádlomaty“.
Vše vypukne u Valdické brány v Jičíně, odkud se vydá i slavnostní průvodem masek lipovou alejí k Valdštejnské lodžii.

více na www.jicinskymasopust.cz


PROGRAM JIČÍNSKÉHO MASOPUSTU 2014

sobota 1. března | v domečku vedle Apropa (Soudná 14)
DÍLNA MASOPUSTNÍCH MASEK
14.00 - 17.00
Příprava masek s Apolonií a Apropem / vstupné 20 Kč

neděle 2. března
JIČÍNSKÝ MASOPUST 2014
13.00
Slavnostní starostovské požehnání u Valdické brány a masopustní průvod s pochodovou kapelou Šlauch band lipovou alejí do Lodžie.
14.00 Otevření brány začarovaného hodovního zámku vládcem Masopustem.
Fantaskní masopustní rej v areálu Valdštejnské lodžie s kouzelnými bytostmi, hodovními hrátkami v tajemných komnatách s rozmanitou hudbou a tancem.

Jabloňový mužík, Marmeládová víla, Koblihová kobyla, Vampírovy Prochoutky, Vegoš-masoš boy, čarodějné výběrčí, Žrádlomat/La Bouffomate, Kuřecí rej, Déšť hojnosti, Díra nečekaných chutí, Nebojsova hostina, Exprso - Kapička překvapení, Člověče, nažer se, Prochorovo masopustní vědění, Bez hráče nejsou Koláče, Masopustní expozice s Vrkočovou dílnou, Domeček plný dobrot a Žrádlo-plačky

14.15 tanec masek na terase
14.30 Jičíňáček
15.00 Literácy Jitčín
15.30 Řehečské kvarteto
16.00 konec – odchod Masopusta


Tabulky