ČeskyEnglish
carodeni14-ik-130.jpg

st 30. 4. ČARODĚNÍ 2014

Magický den pro celou rodinu
15.00 - 17.30 KLETBA ČARODĚJNÉHO PÁNA – Dobrodružná cesta do podzemního světa, během které si vyrobíte čarodějné předměty, uvidíte neuvěřitelná kouzla a potkáte podivuhodné bytosti, které vám dopomohou zlomit kletbu čaroděje, uvězněného v útrobách Lodžie. Pomůžete tak nejen zbavit toto místo temnoty, ale projdete vlastní zkouškou odvahy a vnitřní síly.
16.00 Tradiční dílna s Lhotákovými na výrobu čarodějnic v Libosadu.
17.00 Zapálení velkého ohně pod Zebínem.
18.00 HELL-REJ (F) – Spalující tanec francouzského bratrstva čarodějných bytostí a zapálení ohně v Čestném dvoře.
18.15 Divadlo KRTEK - ČARODĚJNICE ZE SKŘÍNĚ NA KOŠŤATA – Rodinné představení.
19.00 ZAPOMENUTÁ PODZEMNÍ KAPELA – Improvizační hudba čarodějného světa.
19.30 ONI a MARIE – divadlo INKOGNITO | Pouliční loutkové drama o hlavě, tělu a Marii
20.00 HAERI – Pěvecký sbor gruzínských písní.
20.30 DELIOU aIntensive Visuals - motionOcean.org:  "Les Plantes Vivantes (F/CZ) – Audio-vizuální projekt francouzsko-českých čarodějek.
22.00 FES (BIH/CZ) - Bosenská divoženka Aida Mujacic s kapelou.
23.30 RAJTARAJ – Noční akustický etno-šraml.

Dospělý: 99,- | Dítě od 3 let: 40,- | Rodinné: 199,-
www.valdstejnskalodzie.cz

Před mnoha lety žil v tajemném zámku čaroděj, který vládl takovými kouzly, jimž se široko daleko nikdo nevyrovnal. Zprvu bylo jeho čarodějné umění lidem ku pomoci. Uměl například uschlý pahýl proměnit v krásnou jabloň plnou šťavnatých jablek, nebo z chromého oslíka vyčarovat nejrychlejšího koně na světě.
Na zámku bývalo veselo. Hosté tančili na krásné terase v nádherných šatech a k tanci hrála hudba tak okouzlující, že každý zapomněl na své trápení a starosti. Také muzikanti byli z dalekých zemí a hráli na prazvláštní kouzelné nástroje. Jak ale čarodějný pán získával čím dál větší moc, stával se čím dál více pyšnějším. Jeho mysl zahalily černé myšlenky a svou magii začal používat jen k vlastnímu prospěchu. Stromové bytosti z blízkého lesa spojily své síly a uvalili tak na něj kletbu.  Dokud statečné duše neprojdou nástrahami zámeckého podzemí a neobjeví tajemství čarodějova zakletí, bude na věky uvězněn v temné samotě… 

Připravte se na Dobrodružnou cesta do podzemního světa, během které získáte čarodějné předměty. Cestou uvidíte neuvěřitelná kouzla a potkáte podivuhodné bytosti, které vám dopomohou zlomit kletbu čaroděje, uvězněného v útrobách Lodžie. Pomůžete tak nejen zbavit toto místo temnoty, ale projdete vlastní zkouškou odvahy a vnitřní síly.

Jako odměna na vás bude čekat večer plný kouzelných představení ČARODĚJNICE ZE SKŘÍNĚ NA KOŠŤATA divadla Krtek, ONI a MARIE – divadla INKOGNITO a hudby čarodějek z dalekých zemí: Gruzinské písně sboru HAERI, krásné bretaňské čarodějky DELIOU s živými obrazy, bosenská divoženka AIDA MUJACIC s kapelou FES, balkánský etno-šraml RAJTARAJ a ZAPOMENUTÁ PODZEMNÍ KAPELA

Tabulky