Malá Inventura Jičín 2013 aneb Ozvěny Malé Inventury je 1. ročník festivalu současné scénické tvorby a alternativního divadla v Jičíně,  pořádaným občanským sdružením Lodžie, ve spolupráci s Institutem Světelného Designu a o.s. Nová síť, bude převážně probíhat ve Valdštejnské lodžii, barokní památce na okraji Jičína.

Festival je součástí celorepublikového projektu Ozvěny Malé Inventury, jehož iniciátorem je o.s. Nová síť a hlavním cílem je decentralizace nového divadla a presentace současné scénické tvorby v regionech. Zároveň vychází z festivalu MALÁ INVENTURA, která je největším festivalem alternativního divadla v Praze a každoročně prezentuje to nejlepší, co za předchozí rok na poli nového divadla vzniklo.

Doprovodný program Malé Inventury Jičín 2013, který bude probíhat v prostorech jezuitské koleje v Jičíně, je rozdělen do dvou částí.
První částí je  workshop Institutu světelného designu, který bude zahájen improvizovanou site specific instalací a seminářem s praktickými ukázkami možných užití světla v současné době.

Druhá část doprovodného programu festivalu se zaměřuje na fenomén divadelního umění SITE-SPECIFIC ART, který pracuje s unikátními prostory a oživuje je originálními scénickými projekty. V prostorách jezuitské koleje v Jičíně se díky multimediální expozici o historii site-specifik v Jičíně připomene jedinečný site specific projekt Město – Krajina o.s. MAMAPAMA, který se zde odehrál v roce 2000 a byl krom jiného presentován v publikaci Denisy Václavové a Tomáše Žižky o site-specific u nás.

Na představení ve Valdštejnské lodžii je omezená kapacita sálu. Předprodej v Městském informačním centru v Jičíně.